I perdorur

Amazon Fire 7 8GB (7th Gen) Black

3,900 L

Dizajn i thjeshte dhe mund te mbahet me vete kudo. Eshte i holle, i lehte dhe shume praktik. Lidhja perfekt mes performances dhe prakticitetit. Mund te lexohen libra, te shihen filma dhe shfaqje te ndryshme. Me hapsire te dedikuar per femijet. Per cdo pyetje mund te pyesni asistenten virtuale Alexa. 

Ka stok

SKU: TAB08-B Kategori: , Etiketa: ,

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2016

Color

Black

GENERAL
Dimensions

7.6” x 4.5” x 0.4” (192 x 115 x 9.6 mm)

Weight

313 g (11.04 oz)

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

7.0"

Display Resolution

1024 x 600 pixels

PLATFORM
OS

Customized Android 5.1 (Lollipop), Fire 5 UI

Chipset

Mediatek MT8127 (28 nm)

CPU

Quad-core 1.3 GHz Cortex-A7

GPU

Mali-450MP4

Memory Internal
Ram

1GB

Memory Internal

8GB

Card Slot

microSDXC (dedicated slot)

CAMERA
Main Camera

Single (2MP)

Video Main

Yes

Selfie Camera

VGA

SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n

Bluetooth

Yes

GPS

No

Vendi i karikimit

Micro USB

BATTERY DETAILS
Battery

2980mAh

FEATURES
Sensors

Accelerometer

Other

Free cloud storage for all Amazon content
Text-to-Speech English-language content reader

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Informacione për paketimin

• Karikues
• Fishe karikimi