Amazon Fire HD 8 32GB (6th Gen)

7,200 L

Dizajn i thjeshte dhe mund te mbahet me vete kudo. Eshte i holle, i lehte dhe shume praktik. Lidhja perfekt mes performances dhe prakticitetit.

Ka stok

SKU: TAB11-B Modeli: G6 Kategori: ,

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2016

Color

Black

GENERAL
Dimensions

214.00 x 128.00 x 9.20

Weight

341.00g

Connectivity

WiFi

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

8.0"

Display Resolution

800 x 1280 pixels

PLATFORM
OS

Fire OS

Chipset

MediaTek MT8163

CPU

1.3GHz quad-core

GPU

Memory Internal
Ram

1.5 GB

Memory Internal

32GB

Card Slot

microSDXC (dedicated slot)

CAMERA
Main Camera

Single (2MP)

Video Main

Yes

Selfie Camera

Single (0.3MP)

SOUND
Loudspeaker

Yes, with dual speakers

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

802.11 a/b/g/n

Bluetooth

Yes

GPS

No

Vendi i karikimit

Micro USB

BATTERY DETAILS
Battery

4750mAh

FEATURES
Sensors

Accelerometer
Ambient light sensor
Gyroscope

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim