I perdorur

HP Z840 Workstation 256GB, 3x 3TB HDD + 256GB SSD, 2x Intel Xeon E5

264,900 L

Seria me e mirenjohur per perdorimin me kohe te gjate, Z840 mundesuar nga HP. Eshte i shpejte dhe ju lejonte kryeni lehtesisht shume veprime njeheresh, ne vetem pak kohe. Eshte i pershtatshem per te kryer detyra te perditshme duke filluar nga ato me te thjeshtat deri tek ato me komplekset. Punoni per ore te tera pa u shqetesuar per performancen e kompjuterit pasi eshte i pajisur me 2 procesor Intel® Xeon® Processor E5-2667 v4, karte grafike NVIDIA® Quadro® P5000 me 16GB memorie te dedikuar dhe 256GB RAM. I pershtatshem per te kryer pune te ndryshme ne arkitekture, inxhinieri, dizajn, video editim, montazh etj.

 

  • 2x Intel® Xeon® Processor E5-2667 v4
  • 256GB RAM + 256GB SSD + 3x 3TB HDD
  • NVIDIA® Quadro® P50000 16GB

S’ka stok

SKU: PC37 Kategori: , Etiketë:

Informacion shtesë

Peshë
22 kg
Brand
Modeli

Z840

Color

Black

DESIGN
Best for

3D, Architecture, Create, Designer, Graphics, Media Creation, Visual Effects, VR

Type

Workstation

PROCESSOR DETAILS
Processor

2x Intel® Xeon® Processor E5-2667 v4

Processor Frequency

• 2x Processor Base Frequency 3.20 GHz
• 2x Max Turbo Frequency 3.60 GHz

Processor cores

2x 8 Cores

MEMORY & STORAGE
Ram

256GB

Ram Type

DDR4

Memory

256GB SSD + 3x 3TB HDD

SSD details

SSD 2.5" + HDD

GRAPHICS
Graphic Card

NVIDIA® Quadro® P5000 16GB

OPTICAL DRIVE
DVD

NO DVD

NETWORKING
Ethernet Lan

LAN (Gigabit Ethernet)

PORTS AND CONNECTORS
Ports

Audio, DisplayPort, LAN, PS/2, USB port

Details

• 2x USB 2.0
• 8x USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Type-A
• 4x DsplayPort
• 1x DVI
• 1x VGA
• 2x PS/2
• 2x Ethernet LAN (RJ-45)
• Microphone in
• 1x Headphone outputs
• Line-out
• Line-in
• 1x Serial ports

Slots

• 1x PCI Express x1 (Gen 2.x)
• 1x PCI Express x4 (Gen 2.x)
• 1x PCI Express x4 (Gen 3.x)
• 1x PCI Express x8 (Gen 3.x)
• 2x PCI Express x16 (Gen 3.x)

AUDIO
Audio Details

High Definition Audio

POWER
Power Details

1125 W

DIMENSIONS & WEIGHT
Dimensions

203 x 525 x 444 mm

Weight

22kg

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj