I perdorur

Huawei P20 Lite

29,100 L

Kombinimi perfekt mes dizajnit dhe performances, te gjitha me cmim konkurues. P20 Lite ka nje bateri 3000mAh dhe gjithashtu teknologjine e karikimit te shpejte 18W.

Ka stok

SKU: TLPHP20L-BL Kategori: , Etiketë:

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2018

Color

Blue

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

148.6 x 71.2 x 7.4 mm (5.85 x 2.80 x 0.29 in)

Weight

145 g (5.11 oz)

Build

Glass front, glass back, aluminum frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

3,000 mAh

Vendi i karikimit

USB Type C

Memory Internal
Ram

4GB

Memory Internal

64GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

LTPS IPS LCD

Display Size

5.84"

Display Resolution

1080 x 2280 pixels

PLATFORM
Operating system
Chipset

Kirin 659 (16 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-T830 MP2

CAMERA
Main Camera

Dual (16MP, 2MP)

Dual Details

16 MP, f/2.2, 1/3.1", 1.0µm, PDAF
2 MP, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main
Selfie Camera

Single (16MP)

Single Details

16 MP, f/2.0, 28mm (wide), 1.12μm

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes
24-bit/192kHz audio

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 b/g/n, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth

4.2, A2DP, LE, aptX

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

NFC

No

Radio

FM radio

USB

microUSB 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

Garancia e produktit është 6 Muaj.