I perdorur

Nvidia Quadro P6000 24GB

196,800 L

Karta grafike prodhuar posacerisht per pune, NVIDIA Quadro P6000, mundësuar nga teknologjia NVIDIA Pascal ™ GPU, karakterizohet nga kapaciteti i memories, 24 GB. Ofron pervoje krijuese te pabesueshme ne nje game te gjere te aplikacioneve profesionale 3D, programeve te arkitektures, efekteve speciale, renderizimit te videove, aplikacionevee te realitetit virtual etj. Vendoset shume thjeshte ne bordin e kompjuterit duke u lidhur me nje burim energjie me fishe 8-pin dhe nje 6-pin. Ne pjesen e pasme ka 4 dalje DisplayPort dhe nje dalje DVI,  me ane te se cilave mund te lidhni deri ne 5 monitore njeheresh.

SKU: CNG1585 Modeli: P6000 Kategori: , Etiketë:

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Best for

3D, Architecture, Designer, Graphics, Media Creation, Visual Effects, VR

Color

Black

SPECIFICATIONS
GPU Memory

24 GB GDDR5X

Memory Interface

384-bit

Memory Bandwidth

Up to 432 GB/s

NVIDIA CUDA Cores

3840

System Interface

PCI Express 3.0 x16

Max Power Consumption

250 W

Thermal Solution

Active

Form Factor

4.4”H x 10.5” L, Dual Slot,
Full Height

Ports

DisplayPort, DVI

Display Connectors

4x DP 1.4
1x DVI-D DL

Max Simultaneous Displays

4 direct, 4 DP1.4 MultiStream

Max DP 1.2 Resolution

7680 x 4320 @ 30 Hz

Max DVI-D DL Resolution

2560 x 1600 @ 60 Hz

Graphics APIs

Shader Model – 5.1
OpenGL – 4.5
DirectX – 12.0
Vulkan – 1.0

Compute APIs

CUDA, DirectCompute, OpenCL™

Graphics Processor
Architecture

Pascal

Foundry

TSMC

Process Size

16 nm

Transistors

11,800 million

Die Size

471 mm²

Clock Speeds
Base Clock

1506 MHz

Boost Clock

1645 MHz

Memory Clock

1127 MHz
9 Gbps effective

Board Design
Dimensions

Length 267 mm / 10.5 inches
Width 111 mm / 4.4 inches

TDP

250 W

Suggested PSU

600 W

Power Connectors

1x 6-pin + 1x 8-pin

Render Config
Shading Units

3840

TMUs

240

ROPs

96

SMM Count

30

L1 Cache

48 KB (per SM)

L2 Cache

3 MB

Theoretical Performance
Pixel Rate

157.9 GPixel/s

Texture Rate

394.8 GTexel/s

FP16 (half) performance

197.4 GFLOPS (1:64)

FP32 (float) performance

12.63 TFLOPS

FP64 (double) performance

394.8 GFLOPS (1:32)

Features

• Four DisplayPort 1.4 Connectors
• DisplayPort with Audio
• VGA Support1
• 3D Stereo Support with Stereo Connector1
• NVIDIA GPUDirect™ Support
• Quadro Sync II2 Compatibility
• NVIDIA nView® Desktop Management Software Compatibility
• HDCP 2.2 Support
• NVIDIA Mosaic

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj