Xiaomi Redmi Note 10

19,700 L21,700 L

Nga modelet me te fundit te Xiaomi. Performance e larte e shoqeruar me bateri te madhe 5000 mAh. Pajisur me 4 lente per te kapur imazhe me cilesi te larte. Telefoni perfekt per te luajtur dhe per te bere pune te ndryshme si ne shtepi ashtu edhe ne zyre.

Color
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: , Etiketë:

Përshkrim

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2021

Color

Gray, Green

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

160.5 x 74.5 x 8.3 mm (6.32 x 2.93 x 0.33 in)

Weight

178.8 g (6.31 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 3), plastic back, plastic frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5,000 mAh

Charging

Fast charging 33W

Vendi i karikimit

USB Type C

Memory Internal
Ram

4GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

Super AMOLED

Display Size

6.43"

Display Resolution

1080 x 2400 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 3

PLATFORM
Operating system
Chipset

Qualcomm SDM678 Snapdragon 678 (11 nm)

CPU

Octa-core

GPU

Adreno 612

CAMERA
Main Camera

Quad (48MP, 8MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro)
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Selfie Camera

Single (13MP)

Single Details

13 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.12µm

Features Selfie

HDR

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

NFC

No

Radio

FM radio, recording

USB

USB Type-C 2.0

FEATURES
Sensors

Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim

Garancia e produktit

12 Muaj