Xiaomi Redmi Note 9

17,100 L20,100 L

Nga modelet me te fundit te Xiaomi. Performance e larte e shoqeruar me bateri te madhe 5020 mAh. Pajisur me 4 lente per te kapur imazhe me cilesi te larte. Gjithashtu mund te perdoret edhe si skaner per te skanuar dokumenta te ndryshem. Telefoni perfekt per te luajtur dhe per te bere pune te ndryshme si ne shtepi ashtu edhe ne zyre. 

Color
Ram
Memory Internal
SKU: N/A Modeli: N/A Kategori: ,

Përshkrim

Informacion shtesë

Peshë
1 kg
Brand
Announced

2020

Color

Black, Gray, Green, Red, White

NETWORK
Technology

GSM / HSPA / LTE

BODY
Dimensions

162.3 x 77.2 x 8.9 mm (6.39 x 3.04 x 0.35 in)

Weight

199 g (7.02 oz)

Build

Glass front (Gorilla Glass 5), plastic frame

SIM

Dual SIM

BATTERY & CHARGING
Battery

5,020mAh

Charging

Fast charging 18W

Vendi i karikimit

USB Type C

Memory Internal
Ram

3GB, 4GB, 6GB

Memory Internal

64GB, 128GB

Card slot

microSDXC

DISPLAY
Display Type

IPS LCD

Display Size

6.5"

Display Resolution

1080 x 2340 pixels

Display Protection

Corning Gorilla Glass 5

PLATFORM
Operating system
Chipset

MediaTek Helio G85 (12nm)

CPU

Octa-core

GPU

Mali-G52 MC2

CAMERA
Main Camera

Quad (48MP, 8MP, 2MP, 2MP)

Quad Details

48 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/2.0", 0.8µm, PDAF
8 MP, f/2.2, 118˚ (ultrawide), 1/4.0", 1.12µm
2 MP, f/2.4, (macro), AF
2 MP, f/2.4, (depth)

Features Main

LED flash, HDR, panorama

Video Main
Selfie Camera

Single (13MP)

Single Details

13 MP, f/2.3, 29mm (standard), 1/3.1", 1.12µm

Features Selfie

HDR, panorama

Video Selfie
SOUND
Loudspeaker

Yes

3.5mm jack

Yes

COMMS
WLAN

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot

Bluetooth

5.0, A2DP, LE

GPS

Yes, with A-GPS, GLONASS, GALILEO, BDS

NFC

Yes (market/region dependent)

Radio

Not specified

USB

2.0, Type-C 1.0 reversible connector

FEATURES
Sensors

Fingerprint (rear-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass

Vlerësimet

Nuk ka asnjë vlerësim.

Behuni i pari te lini një vlerësim